تروریست‌ها در سوریه باز به جان هم افتادند

تروریست‌ها در سوریه باز به جان هم افتادند

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، گروه‌های تروریستی در استان ادلب در شمال غرب سوریه که مورد حمایت آمریکا، دولت‌های غربی و برخی دولت‌های عرب منطقه قرار دارند، در ۲۴ ساعته گذشته باردیگر به جان هم افتاده اند و براساس گزارش‌های دریافتی از دمشق، این درگیری‌ها ادامه دارد. درگیری‌ها میان گروه‌های تروریستی، از آغاز بحران سوریه در ۲۰۱۱ میلادی همواره جریان داشته که حاصل آن تلفات غیرنظامیان و تخریب تاسیسات شهری و منازل مردم این کشور بوده است.

به گزارش رسانه‌های نزدیک به تروریست ها، این درگیری‌ها با انواع سلاح‌های سبک و سنگین، هم اکنون در غرب شهر ادلب متمرکز است و براساس اعلام دیدبان حقوق بشر سوریه در ۲۴ ساعت گذشته شماری از دو طرف دگیری‌ها به هلاکت رسیدند.

این درگیری‌ها پس از آن شروع شد که گروه تروریستی تحریرالشام (جبهه النصره) دو تروریست از گروه‌های جبهه حراس الدین و جبهه انصار الدین را به اتهام تلاش برای تشکیل گروهی جدید را دستگیر کرد.

از آنجا که این دو گروه تروریستی عضو اتاق عملیات مشترک تروریست‌ها در استان ادلب با نام “فاثبتوا” بودند، درگیری میان گروه‌های عضو این اتاق با تحریرالشام (جبهه النصره) آغاز شد.

ابوصلاح ازبکی و ابومالک التلی دو عضو برجسته گروه تروریستی تحریرالشام بودند که از این گروه جدا شدند و اکنون به بهانه تلاش برای ایجاد اختلاف میان تروریست‌های موجود در استان ادلب توسط گروه تحریرالشام دستگیر شده اند.

جمال زنینه (ابومالک التلی) فرمانده تروریست‌ها در رشته کوه‌های قلمون غربی در مرز‌های سوریه و لبنان که با فرمانده جبهه النصره بیعت کرده بود، در سال ۲۰۱۷ پس از محاصره تروریست‌ها در این منطقه براساس توافقی به همراه دیگر تروریست‌ها به استان ادلب منتقل شد.

وی فروردین ۹۹ از گروه تروریستی تحریرالشام جدا و روز دوشنبه توسط اعضای همین گروه در منزل خود در شهر سرمدا دستگیر شد.

در درگیری‌های روز چهارشنبه گروه تروریستی تحریرالشام بر منطقه تل مارتین در غرب شهر ادلب مسلط شد.

گروه حراس الدین نیز از اعضای اتاق عملیات “فاثبتوا” در درگیری با تحریرالشام خود را به نزدیکی روستای الجانودیه تحت تسلط تحریرالشام نزدیک کرد.

گروه تروریستی تحریرالشام (جبهه النصره) نیز با مستقر کردن تانک و توپ در خروجی شهر ادلب، روستای عرب سعید در غرب این شهر را موشک باران کرد.

بحران سوریه از اسفندماه ۱۳۸۹ با تلاش گروه‌های تروریستی وابسته به غرب و برخی کشور‌های عربی و غیرعربی منطقه برای سرنگون کردن دولت بشار اسد آغاز شد.

این بحران تاکنون شمار زیادی کشته و میلیون‌ها نفر آواره برجای گذاشته است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *