captcha

بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق درباره حمله به مقر کتائب حزب‌الله

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشج، به نقل از اسکای نیوز عربی، عملیات مشترک نیرو‌های عراقی درباره حمله به پایگاه‌های گردان‌های حزب الله در بغداد بیانیه صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: این اقدام بنا به دستور قوه قضائیه صورت گرفته است و اتفاقات رخ داده شده تعرض به الحشد الشعبی نیست.

بر اساس این بیانیه، در حادثه مذکور تنها به پایگاه‌های افرادی مسلح حمله شد که ادعای وابستگی به الحشد الشعبی دارند.

عملیات مشترک عراق اعلام کرد: تمامی افرادی که دستگیر شدند بر اساس دستورات قوه قضائیه بوده است و تاکنون هیچ یک از این افراد آزاد نشده‌اند و موضوع به دستگاه قضایی ارجاع داده شده است.

این در حالی است که ساعاتی پیش یک افسر عراقی درباره جزئیات بازداشت نیرو‌های حزب الله اعلام کرد که اعضای حزب‌الله عراق به دست نیرو‌های یگان مبارزه با تروریسم عراق بازداشت و به فرماندهی عملیات مشترک تحویل داده شدند سپس نیرو‌های الحشد الشعبی و افرادی از کتائب حزب الله با حضور در منطقه سبز بغداد، خواستار آزادی آنان شدند و آنان هم اکنون در دفتر اداره امنیتی الحشد در منطقه القناه در شرق بغداد هستند تا تصمیم قاضی ویژه تحقیق در این پرونده صادر شود.

نوری المالکی، رئیس ائتلاف دولت قانون عراق نیز پیش از این در واکنش به بازداشت نیرو‌های حزب الله در بغداد اعلام کرد که باید احترام پیشروان پیروزی نگه داشته شود و خویشتن‌داری و حل مشکلات به دور از کینه و مداخله‌های خارجی را خواستار شد.

شب گذشته نیرو‌های آمریکایی با حمایت نیرو‌های عراقی وارد مقر کتائب حزب الله عراق در بغداد در منطقه «الدوره» شدند و شماری از نیرو‌های آن را بازداشت کردند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *