captcha

پرداخت قسطی حقوق ناچیز حق‌التدریسی‌ها / وقتی معوقات اساتید از سوی دانشگاه‌ها نادیده گرفته می‌شود

[ad_1]

زهرا قدسی رئیس انجمن اساتید حق‌التدریس دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی استان البرز و عضو اصلی مرکزی شورای راهبردی اساتید در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو بیان کرد: پیرو مشکلات خانواده اساتید حق‌التدریس، عدم پرداخت به موقع یا حتی کامل حقوق حق‌التدریسی‌ها گلایه‌مندی‌های زیادی را به همراه داشته است.

قدسی ادامه داد: درواقع جدا از بحث پایین بودن حق‌الزحمه واحد‌هایی که اساتید حق‌التدریس در طول یک ترم تحصیلی به دانشجویان درس می‌دهند، عدم پرداخت به موقع همین حقوق اندک مشکلات زیادی را به وجود آورده است.

رئیس انجمن اساتید حق‌التدریس دانشگاه‌ها با ذکر نمونه‌ای گفت: به عنوان مثال دانشگاه سراسری نهاوند متاسفانه از سال ۹۶ تاکنون حق‌الزحمه ۱۰ استاد حق‌التدریس خود را پرداخت نکرده است و پس از تلاش‌های فراوان و اظهار گلایه‌مندی، تنها معوقات نیمسال تحصیلی اول ۹۷ برایشان واریز شده است.

وی با بیان اینکه مجموع معوقات این اساتید حدود ۵ میلیون تومان می‌شود که تنها یک تا دو میلیون آن پرداخت شده است، اظهار داشت: با پیگیری موضوع از مسئولان دانشگاه دریافتیم که آن‌ها طبق دستور وزارت علوم تنها یک شصتم مبلغ را منظور کرده‌اند که طبق متاسفانه مطابق قرارداد منعقد شده اساتید با دانشگاه نیست.

به گفته وی، وقتی قراردادی منعقد می‌شود طرفین ملزم به رعایت تمام بندهاو تبصره‌های این قرارداد هستند و هرگونه سرپیچی از آن غیرقانونی است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *