کشف روش از بین بردن ویروس کرونا طی ۲۵ ثانیه!

کشف روش از بین بردن ویروس کرونا طی ۲۵ ثانیه!

[ad_1]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، به نقل از خبرگزاری “اسپوتنیک”؛ بر اساس این روش اشعه ماوراء بنفش لامپ‌های ویژه بطور موثری نوع جدید ویروس-کرونا (SARS-CoV-۲) را غیرفعال می‌کند. کارشناسان در طول آزمایش، مواد آلوده به ویروس را با دوز‌های مختلف پرتو‌های ماوراء ابنفش از لامپ‌ها پاکسازی کردند. معلوم شد که با دوز ۵ مگاوول در هر سانتیمتر مربع، میزان شیوع ویروس کرونا طی شش ثانیه ۹۹ درصد کاهش می‌یابد. درصورت تاثیر گذاری اشعه ماوراء بنفش به میزان ۲۲ مگاوول در هر سانتی متر مربع، ویروس کرونا در عرض ۲۵ ثانیه تقریباً به طور کامل از بین می‌رود.

در اوایل ماه ژوئن دانشمندان آمریکایی و چینی هشدار دادند که ممکن است مبتلایان به ویروس کرونا پس از بهبودی، آنتی بادی برای مصونیت در مقابل این بیماری را نگه ندارند، زیرا در بعضی موارد آنتی بادی پس از بهبودی بیمار از بین می‌روند.

کارشناسان با مطالعه وضع ایمنی در کارمندان پزشکی شهر ووهان چین که به کانون شیوع کرونا تبدیل شد، به این نتیجه رسیدند که پزشکان در مراحل اولیه شیوع با بیماران تماس مستقیم داشتند.

معلوم شد که حداقل یک چهارم از ۲۳ هزار پزشک مورد مطالعه می‌توانستند به کرونا مبتلا شونداما تنها ۴ درصد آن‌ها آنتی بادی داشتند.

تعداد مبتلایان به کرونا در جهان تا ۲۵ ژوئن از ۹.۴ میلیون نفر فراتر رفت. ۴۸۲ هزار و ۱۸۴ نفر از مبتلایان جان خود را از دست داده و ۴.۷۲ میلیون نفر از آن‌ها درمان شده اند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *