کرونا در جهان| بیشترین قربانی در ایتالیا؛ بیشترین مبتلا در آمریکا!

کرونا در جهان| بیشترین قربانی در ایتالیا؛ بیشترین مبتلا در آمریکا!

[ad_1]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا این لحظه یک میلیون و ۴۳۱ هزار و ۹۷۳ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۸۲ هزار و ۹۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع مبتلایان در جهان، تاکنون ۸۲ هزار و ۹۶ نفر بهبودیافته و توانسته‌اند این ویروس را شکست بدهند.
کشور آمریکا که بیشترین تعداد مبتلایان را در جهان دارد، با افزایش ۳۲ هزار و ۹۱۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۰۰ هزار و ۵۴۰ مبتلا رسیده است؛ در این کشور ۱۲ هزار و ۸۵۷ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور اسپانیا به عنوان دومین کشور مبتلای جهان، با افزایش ۵ هزار و ۲۶۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۴۱ هزار و ۹۴۲ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۱۴ هزار و ۴۵ اسپانیایی بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

کشور ایتالیا که بعد از اسپانیا در رده سوم جهان قرار دارد، با افزایش ۳ هزار و ۳۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۳۵ هزار و ۵۸۶ مبتلا رسیده است؛ تعداد قربانیان این کشور ۱۷ هزار و ۱۲۷ نفر است.

کشور‌های فرانسه، آلمان و چین نیز به ترتیب با ۱۰۹ هزار و ۶۹، ۱۰۷ هزار و ۶۶۳ و ۸۱ هزار و ۸۰۲ مبتلا در رده‌های چهارم تا ششم جهان جای گرفته‌اند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های چین، اسپانیا و آلمان به ترتیب با ۷۷ هزار و ۲۷۹، ۴۳ هزار و ۲۰۸ و ۳۶ هزار و ۸۱ بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم جهان قرار دارند.

کرونا در جهان| بیشترین قربانی در ایتالیا؛ بیشترین مبتلا در آمریکا!

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *