«روزگار بلور» آماده شد

«روزگار بلور» آماده شد

[ad_1]

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، «روزگار بلور» درباره شرافت، شجاعت و هوشمندی در روزنامه‌نگاری معاصر با محوریت محمد بلوری پدر حوادث‌نویسی روزنامه‌های ایران ساخته شده است.

سیناپس اولیه این کار توسط مهدی ملک و امیر فرض‌اللهی نوشته شده بود اما به دلیل همکاری نکردن برخی ارگان‌ها و محدودیت‌هایی در طول تولید، تغییرات زیادی در ساخت این فیلم ایجاد شد.

«روزگار بلور» به نویسندگی و کارگردانی امیر فرض‌اللهی ساخته شده و اُرد عطارپور  مشاور کارگردان بوده است. مرتضا بوبوری مدیر تصویربرداری، مهدی بقاییان گوینده و حمید فنایی»هم تدوینگر این اثر مستند بوده‌اند.

در مستند «روزگار بلور» برخی از معتبرترین روزنامه‌نگاران معاصر کشور نظیر ماشاالله شمس‌الواعظین، انوشیروان کیهانی‌زاده بهروز بهزادی، فریدون صدیقی، هوشنگ اعلم، علی‌اکبر قاضی‌زاده، مسعود بهنود و همینطور سیدفرید قاسمی مورخ مطبوعات ایران حضور دارند.

از نسل جوان روزنامه‌نگاری هم مسعود ابراهیمی، عذرا فراهانی، مرجان لقایی و سرگی بارسقیان «روزگار بلور» را همراهی کرده‌اند. کیمیا منوچهری از بازیگران تئاتر نیز در این اثر حضور دارد. طراح پوستر فیلم کوروش شبگرد است و جعفر راسی تهرانی مترجم این پروژه به زبان انگلیسی است.

تهیه‌کننده «روزگار بلور» امیر فرض‌اللهی است.

این فیلم در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *