درخواست وام حناچی از روحانی بدون پاسخ ماند/ وام ۵ هزارمیلیاردی به پایتخت اختصاص می‌یابد؟

درخواست وام حناچی از روحانی بدون پاسخ ماند/ وام ۵ هزارمیلیاردی به پایتخت اختصاص می‌یابد؟

[ad_1]

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، زهرا نژاد بهرام عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران درباره کاهش درآمد شهرداری تهران به دلیل بروز و شیوع کرونا در پایتخت اظهرداشت: از اسفند سال ۹۸ تاکنون حدود ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از درآمد شهرداری به دلیل موضوع کرونا کاسته شده و این در حالی است که در همین مدت شهرداری تهران بیش از ۴۰ میلیارد تومان جهت ضدعفونی مکرر اتوبوس، مترو و سایر مکان‌ها جهت حفظ سلامت و جان شهروندان اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه محسن هاشمی و پیروز حناچی اخیراً طی نامه‌ای از دولت و اقای روحانی درخواست کمک ۸ هزار میلیاردی برای حوزه شهری داشته‌اند، گفت: حدود سه هزار میلیارد تومان از این کمک‌ها به صورت نقدی درخواست شده و بقیه به صورت وام بوده است، ولی متاسفانه تاکنون هیچ پاسخی از سوی دولت و آقای روحانی برای این موضوع ارسال نشده است.

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران در پاسخ به اینکه در حال حاضر با توجه به شرایط کنونی فروش املاک در شهرداری ادامه دارد یا خیر؟ گفت: در حال حاضر فروش املاک شهرداری امکان پذیر نیست و این مساله نیز از درآمد شهرداری کاسته است چرا که به دلیل کرونا شرایط خرید و فروش ملک در رکود رفته است.

نژادبهرام در مورد اجرای طرح ترافیک در پایتخت گفت: این طرح باید هرچه سریع‌تر متوقف شود و فردا در صحن شورای شهر این موضوع را به پیروز حناچی شهردار پایتخت تذکر می‌دهیم چرا که شهرداران تهران عضو شورای عالی ترافیک است و تصمیم در مورد ترافیک باید در این شورا و یا ستاد مقابله با کرونا اتخاذ شود.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران تصریح کرد: اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی اصلاً در متروی تهران امکان‌پذیر نیست و تنها راهکار مقابله با کرونا فقط توقف اجرای طرح ترافیک است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *