//تعداد مبتلایان به کرونا در بوشهر به ۱۵۷ نفر رسید

تعداد مبتلایان به کرونا در بوشهر به ۱۵۷ نفر رسید

[ad_1]

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزارى دانشجو به نقل از دانشگاه علوم پزشکى بوشهر، سعید کشمیری، رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان بوشهر تا روز گذشته، ۲۳ فروردین ۱۵۷ نفر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه تا امروز ۳۸ نفر با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند، افزود: از مجموع بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان (۱۵۷ نفر) تاکنون ۱۳۵ نفر از آنان با حال عمومی خوب ترخیص شده و در منزل تحت مراقبت هستند و ۱۳ نفر دیگر نیز در بیمارستان در حال سپری کردن دوره درمانی خود قرار دارند.

کشمیرى تصریح کرد: بیماری کرونا از لحاظ اجتماعی در حال تبدیل شدن به یک انگ اجتماعی است که شأن افراد را مورد حمله خود قرار می‎دهد.

وى اضافه کرد: فرد مبتلا به کرونا در کنار تحمل درد و استرس ناشی از بیماری و ترس از مرگ، به‌ناچار باید نگاه و احساسات منفی دیگران مثل طرد و تحقیر و انواع تبعیض‎های اجتماعی را تحمل کند و این باعث می‎شود پیامد‌ها و مشکلات ناشی از این انگ، از خود بیماری دردناک‌تر باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: تغییر این معضل اجتماعی نیازمند اصلاح دیدگاه و رفتار‌های اجتماعی با افراد بیمار است و این می‎طلبد که پرسنل بهداشت و درمان، سیاست‌گذاران فرهنگی، اساتید دانشگاه، رسانه‎ها و افراد صاحب نفوذ مانند روحانیون در این زمینه اطلاع‌رسانی لازم را به جامعه و به خصوص نزدیکان بیمار انجام دهند.

وی با بیان اینکه این درست نیست که ما درمانگاه و یا مکانی را برای رسیدگی به این بیماران در نظر می‌گیریم، اما مردم تجمع می‌کنند، یادآور شد: مردم باید با مسئولان بهداشت و درمان همکاری کنند چراکه بدون همکاری آنان امکان ندارد بر این بیماری غلبه کنیم.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با اشاره به اینکه مهم‌ترین کمک مردم به حوزه سلامت در خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی است، اضافه کرد: مردم تردد نکنند، در خانه بمانند و به سفر نروند، دور همی و مهمانی نروند، توصیه‌های بهداشتی را رعایت و در صورت علامت‌دار شدن به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه و نسبت به قطع زنجیره اقدام شود.

وى خاطرنشان کرد: جان همه انسان‌ها باید برایمان مهم باشد، با تردد غیرضروری جان کسی را به خطر نیندازیم.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *