سنندج، گزینه نهایی میزبانی از کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان

سنندج، گزینه نهایی میزبانی از کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان

[ad_1]

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، به نقل از سایت سازمان لیگ کشتی، بعد از مذاکراتی که به صورت غیرحضوری توسط سازمان لیگ با مسئولان استان کردستان پیرامون میزبانی از جام باشگاههای جهان در رشته کشتی فرنگی صورت گرفته بود، امروز عبدالمهدی نصیرزاده با سفر به شهر سنندج با مسئولان ورزشی و سیاسی استان کردستان دیدار کرد.

صبح امروز در ابتدا جلسه ای در اداره ورزش و جوانان استان کردستان با حضور رییس سازمان لیگ کشتی، حامد جولایی مدیرکل ورزش و جوانان کردستان، جمشید خیرآبادی رییس هیات کشتی کردستان و برخی دیگر از مسئولان ورزشی این استان تشکیل شد. در این جلسه مذاکراتی پیرامون تیمداری کردستان در لیگ برتر کشتی فرنگی و میزبان این استان از جام باشگاههای جهان در سال 2020 صورت گرفت. سپس رییس سازمان لیگ کشتی با همراهی جولایی و خیرآبادی از چند هتل شهر سنندج بازدید کرد. همچنین نصیرزاده از سالن 6 هزار نفری شهر سنندج که هنوز افتتاح نشده، بازدید به عمل آورد.

در راستای تصمیم گیری نهایی ظهر امروز نشستی در استانداری کردستان، با حضور بهمن مرادنیا استاندار کردستان، عبدالمهدی نصیرزاده رییس سازمان لیگ کشتی، حامد جولایی مدیرکل ورزش و جوانان کردستان و جمشید خیرآبادی رییس هیات کشتی این استان برگزار شد.

بعد از توضیحات مدیرکل ورزش و جوانان کردستان پیرامون بحث های صورت گرفته، نصیرزاده خطاب به استاندار کردستان گفت: هدف ما و در کل سیاست فدراسیون کشتی این است که میزبانی رویدادهای بین المللی به استان های کمتر برخوردار اعطا شود. برای میزبانی از همین مسابقات استان های دیگری هم درخواست خود را ارسال کرده بودند، اما تصمیم گرفتیم اولویت را به کردستان بدهیم. دلیل دیگری که کردستان را اولویت قرار دادیم، وجود کادر مدیریتی قوی در این استان بود. در رشته کشتی هم آقای خیرآبادی مسئولیت هیات را برعهده دارند که جزو چهره های شناخته شده کشتی هستند. حالا که علاقه مندی مدیرکل ورزش و جوانان و استاندار را هم می بینیم، بیشتر برای اعطای میزبانی به کردستان مشتاق هستیم.

وی افزود: کردستان همواره یکی از قطب های کشتی فرنگی کشور بوده و قهرمانان زیادی را تحویل کشتی کشور داده است. شاید همواره دغدغه جامعه کشتی در این استان حضور یک تیم از کردستان در لیگ برتر بوده است. برای اعطای میزبانی به کردستان هم چالش اصلی ما اینجاست که این استان حتما یک نماینده در لیگ برتر داشته باشد. به نظر می رسد امسال با توجه به تعویق المپیک و برگزار نشدن مسابقات جهانی، قهرمانان زیادی برای حضور در جام باشگاههای جهان اعلام آمادگی کنند.

در ادامه استاندار کردستان به صحبت پرداخت و گفت: جا دارد از فدراسیون کشتی به خاطر نگاه توسعه یافتگی و عدالت محوری که دارد، تشکر کنیم. مشخص است این موضوع اهمیت بالایی برای شما داشته که در این وضعیت کشور خودتان را به اینجا رساندید و باعث برگزاری این جلسه شدید. ما از نظرعمرانی هر کمکی لازم باشد، برای تجهیز سالن و سایر موارد انجام می دهیم. همچنین از طریق جذب اسپانسرسعی می کنیم تیمی در شان نام استان کردستان راهی لیگ برتر کنیم.

سپس استاندار کردستان به صورت تلفنی با رییس فدراسیون کشتی به صحبت پرداخت و از علیرضا دبیر دعوت کرد تا در اولین فرصت به سنندج سفر کند. مقرر شد بعد از طی شدن مراحل قانونی و موافقت نهایی، نام سنندج به عنوان میزبان مسابقات کشتی فرنگی جام باشگاههای جهان در سال 2020 به اتحادیه جهانی برای درج در تقویم این اتحادیه معرفی شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *