مارکس و کارگران

مارکس و کارگران

[ad_1]

گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، رضا سهیلی؛ * کارگران قشری از جامعه هستند که با فروش نیروی کار خود یا به عبارتی دریافت دستمزد در ازای فعالیت فیزیکی برای چرخاندن چرخ صنعت عامل تولید و نیرویی بالقوه برای بالفعل کردن جهت تحقق شعار جهش تولید هستند.

افزایش ۲۱ درصدی حقوق کارگران در کنار تورم ۳۵ درصدی امروز و در نهایت دریافت دستمزد یک میلیون هشتصد و سی و پنج هزار تومانی تنها باعث عمیق‌تر شدن شکاف طبقاتی یعنی فقیر‌تر شدن طبقه پرولتاریا (کارگری) و رشد بورژوا (سرمایه داری) می‌شود.

اما این موضوع ممکن است چه پیامدی داشته باشد؟!

قشر فقیر که با این درآمد توان تامین مایحتاج اولیه خود را نیز به سختی خواهد داشت تحت فشار کاری شدید و درگیری‌های زیاد جهت زنده ماندن آن هم در سیستمی به نام جمهوری اسلامی با پسوند اسلامی به سمت بی دینی یا کم شدن توجهش نسبت به معارف اسلامی پیش میرود. به قول قدیمیا شکم گرسنه که دین و ایمان نداره!

مارکسیست‌ها فرصت را غنیمت شمرده با ترویج تحرکات کمونیستی با ابزار مختلف طبقه کارگر را که از معارف دینی فاصله گرفته و به دنبال فضایی آزاد میگردد را پای صحبت خود می‌نشانند و این در حالی رخ میدهد که قشر انقلابی که ریشه عقیدتی و مکتبی آن‌ها حمایت از مستضعف است هیچ گونه اقدامی برای حمایت از این طبقه آسیب پذیر نمی‌کنند.

با تحت سلطه قرار گرفتن قشر کارگری و آسیب‌های قبلی ناشی از گرانی بنزین زمینه برای فعالیت‌ها و جنبش‌های آینده اینبار تحت تاثیر قرار گرفته از مارکسیسم فراهم خواهد شد و این در حالیست که اندیشمندانی، چون مطهری برای گفتگو وجود ندارند و مسئولینی بی کفایت بر صندلی ریاست تکیه زده اند.

نچرخیدن چرخ صنعت مانع تحقق شعار جهش تولید میشود. اینجاست که گمان میکنم مقام معظم اینده این موضوع را می‌بینند و برای خنثی کردن این حرکت دولت لیبرال دستور میانداری هیئت و مساجد را جهت کمک برای برقراری رفاه اجتماعی داده اند.

رضا سهیلی دانشجوی مهندسی شیمی دانشگاه گیلان
انتشار یادداشت‌های دانشجویی به معنای تأیید تمامی محتوای آن توسط «خبرگزاری دانشجو» نیست و صرفاً منعکس کننده نظرات گروه‌ها و فعالین دانشجویی است

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *