نشست اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس با وزیر کار درباره حقوق کارگران

نشست اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس با وزیر کار درباره حقوق کارگران

[ad_1]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی قرار است در دیداری با شریعتمداری وزیر کار افزایش حقوق و دستمزد کارگران در سال جاری و مشکلات معیشتی اقشار ضعیف را بررسی کنند.

در همین راستا، نادر قاضی‌پور عضو فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی در گفتگویی گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار است عصر فردا (سه شنبه) اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس به دیدار محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رفته و مشکلات معیشتی و اقتصادی جامعه از جمله کارگران را بررسی کنند.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین دستور کار‌های جلسه عصر فردا حقوق و دستمزد کارگران افزود: در این نشست انتقادات موجود از میزان افزایش حقوق کارگران بررسی خواهد شد.

عضو فراکسیون کارگری مجلس تصریح کرد: بررسی فعالیت‌های کسبه خرد و همچنین بازاریانی که بر اثر شرایط کرونایی پیش آمده دچار مشکلات اقتصادی شده‌اند از دیگر دستور کار‌های نشست مذکور است.

قاضی پور گفت: همچنین قرار است شریعتمداری توضیحاتی را در رابطه با کسانی که از دریافت یارانه معیشتی جا مانده‌اند و یارانه باید به آن‌ها پرداخت شود و این که چه اقداماتی باید انجام شود تا این یارانه به آن‌ها تعلق گیرد ارائه کند.

وی خاطرنشان کرد: ارائه گزارش عملکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از دیگر دستور کار‌های این نشست است.

منبع: فارس

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *