تعداد قربانیان کرونا در آمریکا پایین است

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه به وقت آمریکا گزارش اخیر روزنامه «نیویورک تایمز» درباره تعلل دولت وی در اتخاذ اقدامات ضروری برای تعطیلی شهرها در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا را رد کرد.

وی که در کنفرانس خبری روزانه درباره اقدامات دولتش برای مقابله با شیوع کرونا صحبت می‌کرد، گفت: «آرزو می‌کنم که نیویورک تایمز شکست خورده را بدلیل ورشکستی تا ۵ سال آینده نبینم. این روزنامه بدون من و اخبارم خیلی پیشتر تعطیل می‌شد.»

روزنامه نیویورک تایمز اخیرا گزارش داد مقامات بهداشت عمومی آمریکا از ماه ژانویه به ترامپ درباره شیوع ویروس کرونا و لزوم اتخاذ تدابیر محکم برای مهار آن هشدار داده بودند.

این روزنامه آمریکایی گزارش داد، یک هفته بعد از اولین ثبت ویروس کرونا در آمریکا و شش هفته قبل از اینکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تصمیم گرفت که برای مقابله با ویروس کرونا و نجات ملت اقداماتی اتخاذ کند، دکتر کارتر مچر مشاور وزارت امور داخلی کهنه‌سربازان به مقامات رده بالای سلامتی عمومی این کشور هشدار داده بود که بیدار شوند و برای انجام اقدامات شدید آماده شوند. 

ترامپ در ادامه این کنفرانس خبری گفت که اوضاع در مناطقی که شیوع کرونا در آنجا گسترده بود نظیر نیویورک در حال بهبودی است.

رئیس جمهور آمریکا گفت: «تمام ایالت‌هایی که نیازمند دستگاه‌های تنفسی بودند برای آنها فراهم شده و تلاش خواهیم کرد به کشورهایی که نیاز به دستگاه‌های تنفسی هستند کمک کنیم.»

وی در ادامه گفت هر کاری که ما برای مقابله با ویروس کرونا انجام دادیم صحیح بوده و بسیاری از اقدامات را در زمان مناسب اتخاذ کردیم.

ترامپ در توجیه آمار زیاد مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در این کشور گفت که تعداد مرگ ناشی از کرونا در مقایسه با دیگر کشورها و با در نظر گرفتن تعداد جمعیت پایین است.

رئیس جمهور آمریکا گفت که این کشور پیشرفت زیادی در نبرد با ویروس کرونا بدست آورده و تعداد بیمارانی که وارد بیمارستان‌ها می‌شوند در حال کاهش است.

آخرین آمار از آمریکا حاکی از آن است که تعداد مبتلایان ویروس کرونا به بیش از ۵۸۵ هزار نفر و قربانیان این ویروس نیز به بیش از ۲۳ هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *